C Vitamini Ve Kırışıklıklar

Cilt üzerindeki tahammülü zor olan sorunlardan birisi ise yüzdeki kırışıklıklardır. Kadın ya da erkek ayırt etmeksizin yüz üzerinde oluşan derin kırışıklıklar can sıkıcı bir hal alabilir. Bundan dolayı da gerekli olan cilt bakımının zamanında yapılması gereklidir. Burada yapılacak kimyasal peeling ve botoks bütçeniz açısından yüksek konumda olabilir. Tabi ki söz konusu olan kırışıklıklardan kurtulmak için daha uygun bir yol vardır, c vitamini. Bu kırışıklıklardan uygun şekilde nasıl kurtulacağınızın yolunu sizlere açıklıyoruz.

Derin Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir ?

C Vitamini ve KırışıklıklarDerin kırışıklıklardan kurtulmak için birkaç yöntem vardır. Bunlardan ilki güzellik uzmanları tarafından da önerilen kırışıklıkları yok edici cilt bakım kremleridir. Reçeteli ya da reçetesiz şekilde eczanelerde rahatlıkla bulunabilecek bu kremleri sizlerde elde edebilirsiniz. Eğer ki kremler hakkında fikriniz yok ise, gitmiş olduğunuz eczacıdan size tavsiyede bulunmasını isteyebilirsiniz. Gerektiği gibi sizlere en uygun krem konusunda yardımcı olacaklardır.

Kırışıklıkları Yok Etmede Etkili Limon Suyu

Kırışıklıklardan kurtulmanın diğer ve en doğal etkili yolu ise C vitamini kullanılmasıdır. Burada kullanılacak Limon suyu doğal bir etki ile cildinizi kırışıklıklardan arındıracaktır. Aynı gün içerisinde sabah ve akşam 2 defa olmak koşulu ile kırışıklıkların olduğu bölgelere C vitamini deposu olan limon suyu sürünüz. Burada sürülecek olan limon suyu cilt üzerinde kuruma yapabilir. Bir ılık su yardımı ile cildinizi tekrar yıkayabilirsiniz. Cilt üzerinde belirgin şekilde görülen koyu halkalar ve kırışıklıklardan gidermede birebirdir. C vitamini burada cildinize sıklık getirdiği gibi enerji deposu haline getirir. C vitamini portakal, limon, greyfurt gibi besinlerde kolay bir şekilde bulunabilmektedir.

C Vitamini Ve Sivilce İzleri

Sivilcenin artık günümüzde uğramadığı yüz hemen hemen yok denilecek kadar azdır. Her yaşam sürmekte olan 10 insandan 8’inde mutlaka belirli dönemlerin içerisinde sivilce ile problemler yaşamaktadır. Sivilce ile savaş içerisinde olan insanların tek bir sivilce dahi canlarının fazla şekilde sıkılmasına neden olabiliyor. Burada C vitamini ile yapılan tedavi yöntemi, sivilceye karşı etkili olduğundan dolayı işlerin kolaylaşmasını sağlıyor. Burada askorbik asit özelliği bulunan C vitamini, sivilce gibi problemlerde iyileştirici yönde etkisi bulunuyor. C vitaminin antioksidan özelliği taşımaktadır. Yaraların iyileşmesi, kolajen sentezinin artmasını da kuvvetlendiriyor. Güneşten gelen zararlı ışınlar sonucunda cilt üzerinde oluşan çatlak ve leke tedavisinde de kullanım görülmektedir.

İnsanların ergenlik dönemi içerisine girdiği anlarda sivilce sorunları ile karşılaşmaktadır. Burada azda olsa yaşanan sivilce sorunu ile başa çıkmak bazen daha büyük problemleri doğurabiliyor. Toplum içerisinde birçok ergen insanın sivilceleri patlatma ile söndürme isteği yöntemi, daha fazla çoğalmasına neden oluyor. İşte bu şekilde tutum sergilemek yerine C vitamini uygulamasına geçmek daha olumlu sonuçları getiriyor. Diğer yandan sivilce doğru şekilde uygulama ile yok edilmemesi durumunda, yüzde izler kalabiliyor. Özellikle bu izler erkeklerde daha belirgin bir şekilde durabiliyor. Bağışıklık sistemindeki yanıt kişiden kişiye değişmesinden dolayı, uygulama sırasında bu durum göz ardı edilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.