Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Hepimiz pürüzsüz, kusursuz, ipeksi bir cilt isteriz. İstenilen cilt o kadar doğal bir güzellikle parlar ki, ona makyaj yapmak bile gereksizdir.  Ne yazık ki, güneş maruziyeti, çevresel toksinler ve genetik mirasımız, derimizin aleyhine karşı her gün çalışıyor. Elma sirkesi bu lekeleri giderici bir maddedir.

CİLT ÜZERİNDEKİ KAHVERENGİ LEKELERİN NEDENLERİ

Melanin ciltte doğal olarak rastlanılan bir pigmenttir. Bir bölgede çok fazla melanin üretilirse, sonuçta ciltte kahverengi bir leke oluşumu başlar. Kahverengi lekeler, güneş lekeleri, cilt lekelemesi ve kahverengi yüz pigmentasyonu gibi birçok adı vardır melaninin.

Elma SirkesiPOST-İNFLAMATUVAR HİPERPİGMENTASYON: Hiperpigmentasyonun bu türü, sivilce sonrası iyileşme, iyileşen kızarıklıklar veya yetersiz uygulanan lazer teknikleri veya kimyasal peeling gibi cilde iltihap travması nedeniyle ortaya çıkar.

Yaşlanma: Yaşlılık yaşlanma sürecinin bir parçası olarak yaşlı yetişkinlerin genellikle yüz, ön kollar ve eller üzerindeki küçük koyulaştırılmış lekeler oluşur.

Güneşe maruz kalımı Tekrarlanan ve uzun süre güneşe maruz kalma, yüz, boyun, omuz, kol ve eller gibi güneşe maruz kalan cilt bölgelerinde kahverengi lekelere neden olabilir.

FOTO FACIAL LAZER YÖNTEMİ

FotoFacial, pigmentli kahverengi lekeleri parçalayan ve birkaç gün içinde lekelenmeyi ortadan kaldıran bir lazer yöntemidir. Buna ek olarak, cilt yüzeyinin altında bulunan kan damarlarını pıhtılaştırır. Çoğu kişi kızarıklıkla beraber belirgin bir iyileşme ve kahverengi lekelerin giderildiğini gözlemler.

Tedavi genellikle 15-30 dakika sürer. Bu işlem için anestezi gerekli değildir. . En iyi sonuçlar için genellikle 1-4 oturum almanız önerilir.

Foto Facialteknolojisi büyük hassasiyet ve güvenlik içermesiyle tanınır. Cilt kırmızı görünebilir veya kızarmış olabilir, ancak bu genellikle birkaç saat içinde kaybolan etkilerdir. Kahverengi lekeler, birkaç gün kadar daha pürüzlü hale gelebilir. Koyu renkli ciltli bireyler, bu tedaviye uygun olmayabilir. Bronzlaşmış olan hastalar, bu işlem öncesi, bronzlaşmalarının geçmelerini beklemelidirler. İşlem sonrası yüzünüzü iyi temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Güneşe aşırı maruz kalmamak ve bronzlaşmaktan kaçınmalısınız. Güneş kremi kullanılması tavsiye edilir.

KAHVERENGİ NOKTALAR İÇİN PEELİNG

Kimyasal Peeling, cildi yenilemek ve canlandırmak için kullanılan klasik bir kozmetik prosedürdür. Kimyasal peeling, yüzeydeki renk değişimlerini ve hiperpigmentasyonunu azaltarak cildin en yüzeysel katmanlarını soymak için asitli bir solüsyon olarak kullanır. Metot ölü dokuyu temizleyerek, ton ve doku geliştirilmiş yeni cilt hücrelerini ortaya çıkarmak için çalışır.

Güneş hasarı, melazma ve sivilce yara izi temizlemek için uygulanır. İşlem sonrasında cildin yenilenmesi 24-48 saat  aralığındabaşlar ve 7-8 gün sürer. Tipik sonuçlar: birinci tedaviden sonra görülür ve birkaç ay sürebilir. Akne lekeleri nedeniyle hiperpigmentasyon için mükemmel bir seçenektir.

Cilt peelinglerinin, aspirine karşı bilinen bir alerjisi olan, aktif soğuk yaraları olan, hamile olan, kemoterapi alan veya tedavide yakın zamanda ağda kalmış olan kişiler için önerilmediğini unutmamak önemlidir.

CİLT LEKELERİ İÇİN ELMA SİRKESİ UYGULAMASI

Elma sirkesi, kadim uygarlıklardan bu yana tedavi amaçlı kullanılan özel bir şeydir. Elma sirkesi, özellikle ev yapımı elma sirkesinin faydaları saymakla bitmez. Salatalarımızda ve bazı yemek çeşitlerinde çokça kullanılan elma sirkesi, cildimize müthiş faydalar sağlamaktadır.Elma sirkesinin bazı ilaçların içeriğini oluşturduğu fazla bilinmez.

Yapılan klinik deneyler ve ciddi tıp makalelerinde, elma sirkesinin, kilo vermekten, tansiyon düşürmesine, diyabet hastalığına iyi gelmesinden reflü tedavisine kadar birçok derde derman olduğu tespit edilmiştir.

Doğal elma sirkesi, midemizde yaşayan yararlı bakteriler olan probiyotiklerin oluşumuna muazzam destek verir. Asetik asit içeriğiyle elma sirkesi, kullanıldığı yerlerde zararlı bakteri ve enfeksiyonu söker atar. Doğal yapısı, polifenol içeriğiyle, bağışıklığı kuvvetlendirir, cilt lekelerini temizler.

Alkali dengesini kuran elma asidi, vücudu toksinlerden arındırır.  Alerjik reaksiyonlara karşı koruyucudur. Sırf bu özellikleriyle bile, dünya sağlık örgütü tarafından bütçe ayrılarak incelenmesi sağlanmış bir kaç doğal üründen biridir. Bu incelemelerden alınan ilk sonuçlar, cilt lekelenmesi, cilt hastalıkları, özellikle egzamaya karşı tedavi edici etkisi yüksek bir ürün olduğuyla alakalı güzel haberlerdir.

Cilt lekelerine karşı elma sirkesi uygulanması halinde, elma sirkesinin asetik asidi, sert ciltleri yumuşatır. Güneş lekeleri ve diğer istenmeyen cilt lekelerini temizler. Suyla karıştırılan elma sirkesinin cilt lekeleri üzerinde gözle görülür etkileri vardır. Cilt lekelerinden kurtulmak isteyen kişiler, bir çay bardağı elma sirkesini yarım çay bardağı temiz suyla karıştırır ve bir pamukla, sabunla temizledikleri ciltlerine bunu hafifçe uygularlar, ciltte birkaç dakika durması gerekir. Yalnız önemli bir husus şudur; elma sirkesini mümkünse evinizde yapınız. Kendi yaptığınız elma sirkesi doğal olacağı için daha faydalı olacaktır. Evde elma sirkesi yapmak oldukça basittir. Elma sirkesini cilt lekeleriniz üzerinde denedikten sonra cildinizin parladığına şahit olacaksınız.

Vücudunuzun tamamında cilt lekesi varsa, küvetinizde elma sirkeli kürü uygulayabilirsiniz. Küvetinizi ılık suyla doldurun. 5 bardak elma sirkesini, gireceğiniz küvet suyuna dökünüz. Sirkenin asetik asit içeriği sayesinde, lekelerin daha ilk kürde beyazlamaya başladığını göreceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.