Salon Aksesuarları

Salon aksesuarları denince genel olarak akla ilk gelen seramik, porselen veya cam tasarımların büyük bir takım halinde belli bir köşede sergilenmesi oluyor. Bu belli köşeleri sehpalar, konsolların üzeri ve vitrinlerin içi olarak tanımlayabiliriz. Fakat sadece bu belli yerlere yerleştirilen salon aksesuarları sadece bir yerin vurgulanmasını sağlar.

Salon AksesuarlarıSalon aksesuarları dekorasyonu ile evinize farklı bir hava katmak istiyorsanız. Aksesuarların her biri için ayrı dekorasyon yapmalısınız. Salon aksesuarları içinde vazolar ayrı bir yere sahiptir. Mobilya olarak nasıl bir model seçmiş olursanız olun mutlaka mobilyanızı tamamlayacak bir vazo çeşidini bulursunuz. Salonunuz için seçeceğiniz vazonun rengine karar verirken ilgi uyandıracak sıcak renkler yerine motifli ya da pastel renklere sahip vazolar tercih etmeniz salonunuzda bütünlük yakalamanıza daha çok yardım edecektir.

Salon aksesuarları tercihinde diğer bir seçenekte biblolardır. Genellikle takım biblo kullanmak salonunuza sıcak ve samimi bir hava katacaktır. İsteğinize göre tekli biblolarda kullanabilirsiniz. Biblo konusunda hayvan figürlerinden, insan figürlerine ya da şehirlere özgü yapılara ait biblolara kadar birçok seçeneğiniz var.

Salon aksesuarları içinde çerçeve maneviyatı yüksek bir aksesuardır. Çünkü çerçeve içinde sevdiklerinizin ya da sevdiklerinizle birlikte çekindiğiniz fotoğraf bulunur. Fotoğraflarınız için etrafı farklı geometrik şekillerle düzenlenmiş, taşlı ya da kalplerle süslenmiş çerçeveler kullanabilirsiniz.

Çerçeveyi tek kullanmayı sevmiyorsanız size birden fazla çerçevenin küçüklü büyüklü dizayn edilmiş şekillerine bakmanızı öneririz. Salon dekorasyonunda şıklık arayanlara salon aksesuarları arasında şamdan veya mumlukları da öneririz. Günümüzde cam ya da metal şamdan ve mumluk çeşitleri oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir.

Salon aksesuarları içinde salonunuza ferahlık ve tazelik getirecek farklı bir aksesuarda çiçeklerdir. Farklı çeşitlerdeki çiçek demetleri salonunuza tahmin edeceğinizden fazla hava katacaktır. İsterseniz kurutulmuş çiçekleri hoşunuza giden bir koku ile harmanlayarak şık bir kâse içinde de kullanabilirsiniz.

Gelelim salon aksesuarları için salonunuzun en geniş alanına sahip duvarlarda nasıl aksesuarlar kullanacağınıza, ister yağlı boya bir tablo ister el işçiliği olan bir ayna ya da dekoratif bir saatle duvarınızı farklı dekore edebilirsiniz.

Özellikle ayna, dar salon sahiplerinin kurtarıcı aksesuarı diyebiliriz. Ayna salonda hem dekoratif bir ortam oluşturur olur hem de alan derinliği artırarak mekânın daha ferah olmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.